Autorem książki 20 najwspanialszych budowli świata jest Gutberlet Bernd Ingmar. Autor prezentuje najwspanialsze budynki od Stonehenge po Opere w Sydney.
Wieża Eiffla, Wielki Mur Chiński, wykute w skałach miasto Petra, zamek Neuschwanstein i Alhambra – wszystkie te budowle są powszechnie znanymi, nadzwyczajnymi i spektakularnymi cudami świata. Ale kto je wybudował? I w jakim celu? Jaka jest ich historia, a jakie znaczenie? Czy są czymś więcej niż architektoniczną pozostałością po swojej epoce?
Bernd Ingmar Gutberlet przedstawia dwadzieścia najważniejszych zachowanych budowli powstałych w różnych momentach ludzkiej historii. W książce zebrał arcydzieła architektury, spośród których użytkownicy internetu ze wszystkich zakątków globu wybrali siedem Nowych Cudów Świata.
Publikacja jest efektem kilkumiesięcznego projektu „Warszawskie plany miejscowe – poszukiwanie modelu partycypacyjnego”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Odblokuj” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej oraz Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy wraz z Miejską Pracownią Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy. Celem działań było wypracowanie tytułowego modelu angażowania mieszkańców w tworzenie planów zagospodarowania przestrzeni.
Publikacja Przebudowa Gdańska w jego złotym wieku autorstwa T.Zarębskiej omawia urbanistykę Gdańska w okresie od XVII w. ukazano najpierw średniowieczną konstrukcję miasta, następnie renesansową przebudowę i jej manierystyczną kontynuację.
Uwydatniono sylwetki znakomitych urbanistów, a także rolę rady miejskiej w kształtowaniu wyglądu Gdańska.
"D30. Biografia zapomnianego budynku” Marty Urbaniak to książka o modernistycznej kamienicy na ulicy Dąbrowskiego 30 w Warszawie, której autorstwo przypisywane było małżeństwu Syrkusów. Sam budynek, odrestaurowany przez inwestora Pawła Prasułę z EIP Group, firmy z branży IT, stał się pretekstem do dziennikarskiego śledztwa dotyczącego jego faktycznego architekta oraz zapomnianej bohaterki Powstania Warszawskiego, Katarzyny Borowińskiej, która zginęła tuż przed jego wejściem.
Książka jest bogato ilustrowana i ma wysmakowaną szatę graficzną zaprojektowaną przez Marcina Ślusarczyka z Bakcyl Studio. Zapewnia nie tylko interesującą lekturę, ale jest też pięknym przedmiotem kolekcjonerskim, którego oglądanie staje się wizualną przyjemnością.
Krajobraz przestrzeni publicznej wsi autorstwa Górka Anna, publikacja przeznaczona jest dla studentów Wydziału Architektury oraz innych osób zainteresowanych przestrzennymi przeobrażeniami współczesnej wsi.
Jest to już druga publikacja z zainicjowanego w roku 2011 cyklu "Projektowanie Środowiskowe. Zagadnienia Planowania i Projektowania Ruralistycznego". Jego celem pozostaje edukacja na rzecz jakości krajobrazu obszarów wiejskich.
Architektura najnowsza w historycznym środowisku autorstwa Węcławowicz-Gyurkovich Ewy, która przeprowadziła analizy oraz wieloletnie badania, pokazują one konsekwentnie problemy związane z adaptacją istniejących obiektów poprzemysłowych do nowych współczesnych funkcji oraz przedstawiają zagadnienia przemian estetycznych w sytuowaniu nowych obiektów w środowisku zabytkowym miast europejskich w ostatnich dwóch dekadach XX i na początku XXI wieku.
Kim była Tekla z Bądarzewskich Baranowska? Dlaczego została niemal całkowicie zapomniana? Czy powinniśmy o niej pamiętać? Na te i wiele innych pytań spróbuję odpowiedzieć niniejszej publikacji, która jest pierwszą próbą zebrania, usystematyzowania i przedstawienia wizerunku tej fascynującej postaci. Dziś już nie wypada mówić, że nic nie wiemy o kompozytorce. Pozwólmy Tekli Bądarzewskiej powrócić na stałe do Polski.
Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku autorstwa Toma Dyckhoffa, brytyjskiego krytyka architektury i urbanistyki, przedstawia jak zmieniły się prawa, jakimi rządzi się miejska przestrzeń– i w rezultacie to, jak wygląda nasze życie w miastach.
Dzięki publikacji Dyckhoffa można z dystansem spojrzeć na to, co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta
Książka prezentuje kreatywne pomysły na przechowywanie w każdym zakątku domu: systemy szaf, układanie obuwia, spiżarnie, regały, półki, szuflady, kosze, organizacja biurka, schowki w łazience, szafki na lekarstwa i jeszcze więcej rozwiązań pomagających utrzymać porządek w domu.
Publikacja Procedury inwestycyjno-budowlane. Podstawy BIM autorstwa Wernera Witolda Andrzeja w sposób syntetyczny, całościowy przybliża obecnym i przyszłym inwestorom oraz projektantom prawne i praktyczne meandry prowadzenia procesu inwestycyjno-budowlanego opartego na racjonalnie sformułowanym celu i kalkulowanych wynikach.
Książka posiada 26 rysunków i wykresów, wykaz Polskich Norm, wykaz aktów prawnych i skorowidz rzeczowy.
Kontrasty, metamorfozy, styl. Cz. II. Komentarze autorstwa Pokrzywnicka Krystyna, w publikacji "Komentarze - część druga" poprzedza wstęp, w którym uwaga odbiorcy została zwrócona na ważny problem edukacji współczesnego studenta architektury, który podczas studiów zbyt mało czasu może przeznaczyć na rozwój myślenia projektanckiego.
Zbyt mało jest dyskusji i profesjonalnych debat z wykładowcami-projektantami. Ponadto zbyt mała liczba sal kreślarskich (pracowni komputerowych) jest powodem niekompletności procesu nauczania tego zapisu koncepcji projektowej. Nie docenia się także wagi i umiejętności modelowania.
Książka Projektowanie ścian w budownictwie energooszczędnym autorstwa Krzysztofa Pawłowskiego, której głównym celem jest przedstawienie najistotniejszych zagadnień fizyki cieplnej budowli oraz wymagań w zakresie ochrony cieplnej budynków z uwzględnieniem standardów budownictwa niskoenergetycznego.
W kolejnych przemyśleniach pokazano rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe ścian zewnętrznych (murowanych, drewnianych, prefabrykowanych, z płyt warstwowych) oraz ścian działowych. Istotnym elementem jest także zestawienie problematyki projektowania złączy ścian zewnętrznych w aspekcie cieplno-wilgotnościowym.
Dostępność: na zamówienie
Acoustical engineers, researchers, architects, and designers need a comprehensive, single-volume reference that provides quick and convenient access to important information, answers and questions on a broad spectrum of topics, and helps solve the toughest problems in acoustical design and engineering. The Handbook of Acoustics meets that need. It offers concise coverage of the science and engineering of acoustics and vibration.
In more than 100 clearly written chapters, experts from around the world share their knowledge and expertise in topics ranging from basic aerodynamics and jet noise to acoustical signal processing, and from the interaction of fluid motion and sound to infrasound, ultrasonics, and quantum acoustics.
Publikacja Budownictwo ogólne to nowe wydanie wademekum skierowanego do architektów, w którym różne rozwiązania budowlane omówiono jako fragmenty większej całości.
Dostępność: na zamówienie Investing in the Renewable Power Market offers a comprehensive overview of the economics of energy projects. Generating electricity is different from other businesses in that it is highly regulated and it cant be stored. This has major effects on the finances of renewable power and how investors should enter the market.The key challenge facing green energy today is that prices for renewable power in the US are priced off of natural gas which is currently at historic lows. Recent large unconventional natural gas finds throughout the US should continue to support low natural gas prices.
W poradniku przedstawiono metody przeprowadzania kontroli stanów technicznych elewacji wentylowanych oraz wskazano podstawową aparaturę i narzędzia badawczo-eksperckie, niezbędne do ich przeprowadzenia. Omówiono również najczęściej spotykane uszkodzenia elewacji wentylowanych.
Green Architecture Today to wydany w 2018 roku album prezentujący 30 wybranych architektów z całego świata wyznaczających swoimi projektami nowe kierunki w zrównoważonej architekturze.