

Indeks: wielkie budowle
Autorem książki 20 najwspanialszych budowli świata jest Gutberlet Bernd Ingmar. Autor prezentuje najwspanialsze budynki od Stonehenge po Opere w Sydney.
Wieża Eiffla, Wielki Mur Chiński, wykute w skałach miasto Petra, zamek Neuschwanstein i Alhambra – wszystkie te budowle są powszechnie znanymi, nadzwyczajnymi i spektakularnymi cudami świata. Ale kto je wybudował? I w jakim celu? Jaka jest ich historia, a jakie znaczenie? Czy są czymś więcej niż architektoniczną pozostałością po swojej epoce?
Bernd Ingmar Gutberlet przedstawia dwadzieścia najważniejszych zachowanych budowli powstałych w różnych momentach ludzkiej historii. W książce zebrał arcydzieła architektury, spośród których użytkownicy internetu ze wszystkich zakątków globu wybrali siedem Nowych Cudów Świata.
Postać Roberta Mosesa (1888-1981) jest bardzo kontrowersyjna i pełna sprzeczności, co dla francuskiego rysownika stała się kanwą do opowiedzenia jego historii przy pomocy komiksu.
Dziedzictwo bywa kłopotliwe, o czym zaświadczają najlepiej były obóz koncentracyjny Auschwitz czy Pałac Kultury i Nauki. Największy jednak kłopot mamy z tym, co pozostawiła w naszym kraju Trzecia Rzesza. Jak złożona jest to kwestia, pokazuje najnowsza książka Międzynarodowego Centrum Kultury pt. Kłopotliwe Dziedzictwo. Architektura III Rzeszy w Polsce. I dostarcza najpełniejszego jak dotąd, nierzadko zaskakującego przeglądu tych „źle urodzonych” budowli.
Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie.
Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. Łącznie w książce zamieszczono 232 szczegółowe portrety roślin. Wśród przedstawianych roślin jest spora grupa gatunków chronionych, rzadkich lub ginących, zamieszczonych w Polskiej czerwonej księdze roślin oraz na lokalnych czerwonych listach.
Zabytki zestawiono w układzie alfabetycznym miejscowości, według przyjętego schematu podziału na grupy w zależności od przeznaczenia bowli.
Dostępność: na zamówienie To address the modeling and control of smart grid renewable energy system into electric power systems, this book integrates three areas of electrical engineering: power system engineering, control systems engineering and power electronics The approach to the integration of these three areas differs from classical methods. Due to complexity of this task, the author has decided to present the basic concepts, and then present a simulation test bed in matlab to use these concepts to solve a basic problem in development of smart grid energy system.
Zbyt mało jest dyskusji i profesjonalnych debat z wykładowcami-projektantami. Ponadto zbyt mała liczba sal kreślarskich (pracowni komputerowych) jest powodem niekompletności procesu nauczania tego zapisu koncepcji projektowej. Nie docenia się także wagi i umiejętności modelowania.
W publikacji przedstawiono w sposób syntetyczny zasady dotyczące wymiarowania płyt płaskich z uwagi na: zginanie, przebicie, a także oddziaływania wymuszone. Głównym zadaniem autorów było jednak przybliżenie Czytelnikowi zasad postępowania przy projektowaniu płyt żelbetowych w tego rodzaju ustrojach, dlatego też w książce zawarto kompletny przykład obliczeniowy.
Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949 autorstwa Grzegorza Piątka; architekt, przedstawia nazywaną Paryżem Północy Warszawę, która zamieniła się po klęsce Powstania Warszawskiego w gruzowisku.
W publikacji omówione są dzieje działalności architektów z Biura Odbudowy Stolicy, którzy chcieli zmienić Warszawę w idealną, nowoczesną metropolię wedle wzorów modernistycznej ideologii. Tworząc miasto swoich marzeń przykładali jednocześnie rękę do budowy Totalitarnego Państwa.
Esej ten jest fundamentalną rozprawą o pochodzeniu, związkach i interpretacjach idei „pierwotnej chaty Adama” w historii architektury – od biblijnych początków aż po współczesność.
Jest bardzo ciekawą i cenną pracą, która z pewnością przyda się zarówno architektom, jak i szerszemu kręgowi odbiorców z uwagi na przybliżenie niezwykle fascynującego, inspirującego kręgu kulturowego oraz na ważne proekologiczne przesłania.
Książka "Rośliny Polski" prezentuje gatunki charakterystyczne dla krajowego siedliska naturalnego, półnaturalnego oraz antropogenicznego.
Znajdziemy tu zarówno rośliny rodzime jak i obcego pochodzenia. Gatunki zostały wybrane ze względu na swoją ciekawą biologię i ekologię lub szczególne znaczenie użytkowe, znajdziemy także opisy roślin odgrywających dużą rolę w historii naszej flory. Aspekt który również był brany pod uwagę to atrakcyjny wygląd roślin, który możemy podziwiać na dodanych zdjęciach.