365 dni w ogrodzie i na działce - poradnik ogrodniczy
Prezentowany poradnik to bogato ilustrowana książka ogrodnicza, która zawiera informacje dotyczące zakładania i sposobów pielęgnacji wymarzonego ogrodu wraz z propozycją gatunków, które warto w nim posadzić. Bez względu na to, czy skupimy się na sadzeniu drzew i krzewów owocowych, uprawie warzyw, czy też kwiatów i roślin ozdobnych, w poradniku znajdziemy wiele przydatnych porad. Zapoznamy się z podpowiedziami dotyczącymi gleby, architektury ogrodowej i narzędzi ogrodniczych. Dowiemy się, jak gospodarować wodą na działce i jak stosować nawozy. Poznamy sposoby na pozbycie się szkodników i chwastów. Słowniczek terminów wyjaśni nam najważniejsze pojęcia ogrodnicze.
Działalność Fundacji im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie i promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Patron Fundacji, wierzył, że ład architektoniczno-urbanistyczny można osiągnąć dzięki mądrej współpracy profesjonalistów z różnych dziedzin.
David Sim – szkocki architekt, od lat związany z biurem architektonicznym Gehl Architects, podaje w książce pt. "Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich" czytelnikom gotową receptę jak budować przyjazne miasta o dużej gęstości. Autor prowadzi odbiorcę przez europejskie miasta, które mogą być wzorem do naśladowania
CZAS i MIEJSCE/Architektura Politechniki Warszawskiej autorstwa A.A. Wagnera ukazała się 15 listopada 2015 - rok wydania nie jest przypadkowy, ponieważ mija setna rocznica pierwszej inauguracji roku akademickiego Politechniki Warszawskiej jako polskiej uczelni technicznej.
W publikacji ukazano obraz zespołu architektonicznego Uczelni w roku jubileuszowym. Zmiany zachodzące w tym obrazie są dynamiczne i najbardziej kompleksowe od czasu wybudowania pierwszych gmachów politechnicznych. Jest to więc odpowiedni moment na podsumowanie, a także na spojrzenie w przyszłość.
Publikacja Jerzy Staniszkis. Architekt autorstwa Magdaleny Stopy jest to kolejna pozycja cenionej autorki trylogii Ostańców i pierwsza wyczerpująca biografia architekta, grafika i charyzmatycznego nauczyciela, autora pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy gmachu Sejmu RP.
Biografia powstała w oparciu o cenne archiwum rodzinne, a także na podstawie rozmów z przyjaciółmi i członkami rodziny, których wypowiedzi i wspomnienia są przywoływane na kartach książki. Jerzy Staniszkis, absolwent Gimnazjum im. Stefana Batorego, student Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej i uczeń Bohdana Pniewskiego, podczas kampanii wrześniowej walczył w 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich.
Publikacja jest efektem kilkumiesięcznego projektu „Warszawskie plany miejscowe – poszukiwanie modelu partycypacyjnego”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Odblokuj” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej oraz Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy wraz z Miejską Pracownią Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy. Celem działań było wypracowanie tytułowego modelu angażowania mieszkańców w tworzenie planów zagospodarowania przestrzeni.
The Architecture of Warsaw of the Second Republic. A. Dybczyńska-Bułyszko, The Warsaw School of Architecture Against a Backdrop of the Cultural Changes of the Interwar Period
The author deals with the architecture of mid-war Warsaw but she presents it in a very wide anthropological context – aesthetic, cultural, social, technical, philosophical, economic... Therefore, in this book everyone can find something inspiring–appreciate the beauty of the presented objects, understand their functions, learn about the history of Warsaw, find a connection with the present, and first of all, learn to “read architecture”–notice how much it can tell us about the societies that created it.
Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku autorstwa Toma Dyckhoffa, brytyjskiego krytyka architektury i urbanistyki, przedstawia jak zmieniły się prawa, jakimi rządzi się miejska przestrzeń– i w rezultacie to, jak wygląda nasze życie w miastach.
Dzięki publikacji Dyckhoffa można z dystansem spojrzeć na to, co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta
Fascynująca książka dla wszystkich, którzy chcą mieć świadomy wpływ na swoje życie poprzez rozumienie, kształtowanie i kultywowanie środowiska, w którym mieszkamy i przebywamy – dla zdrowia, szczęścia i spełnienia.
"Brutal East Volume II" to książka interaktywna, która oprócz ilustracji, fotografii i wielu faktów opisujących historię budynków z byłego Bloku Wschodniego zawiera także dziewięć modeli budynków do samodzielnego złożenia.
W książce przedstawiona jest autorska metoda ewaluacji ulicy pełniącej rolę przestrzeni publicznej według pięciu podstawowych kategorii: położenia, integracji, wymiany, ruchu i zdrowia. Zestaw kryteriów umożliwia ocenę różnych wariantów kształtowania ulic przy uwzględnieniu ich charakteru, rodzaju funkcji i uwarunkowań.
Książka prezentuje kreatywne pomysły na przechowywanie w każdym zakątku domu: systemy szaf, układanie obuwia, spiżarnie, regały, półki, szuflady, kosze, organizacja biurka, schowki w łazience, szafki na lekarstwa i jeszcze więcej rozwiązań pomagających utrzymać porządek w domu.
This unique cross-cultural account brings to life the momentum of the strongest movements in modern times: holistic health and well-being. With our hectic schedules, there's a growing sense that vacations and travel can be a respite - a chance to reconnect both mentally and physically. This guide showcases lodgings on all five continents that invite guests to learn how to take on the responsibility to lead a healthy life - be it through spa treatments, health-enhancing cuisine, fitness and relaxation, health consultations, or lifestyle coaching. Located in inspiring settings ranging from lush mountains to serene tropical beaches, these exceptional accommodations are ideal options for those who wish to set a more balanced direction for their lives.
Książka Christine Roux-Dorlout. Życie w architekturze to opowieść o niezwyklej kobiecie
o czasach w których żyła, o talencie, harcie ducha, o nowych ideach i budowaniu nowego świata.
Losy Krystyny Roux-Dorlut nadają się na, co najmniej, dwie opowieści. Jedna o architekturze i druga o życiu kobiety, która wyrwała się z komunistycznego kraju do wolnego świata i potrafiła wykorzystać daną od losu szansę.
Urodziła się czwartego kwietnia 1926 roku w Żychlinie koło Łowicza. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, w 1945 roku, zaczęła studia na Wydziale Architektury w Lublinie, a po roku mogła już studiować na Politechnice Warszawskiej. Trzy lata później wyjechała na stypendium do Paryża i tam kontynuowała edukację.
Publikacja O.G.R.Ó.D. czyli Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze autorstwa Ewy Kołaczyńskiej przedstawia 42 niesamowite ogrody z całego świata w nowym tomie serii zapoczątkowanej książką „D.O.M.E.K.”.
Latający, podwodny, kieszonkowy, kosmiczny, kamienny, trujący, składany, pionowy… Jaki jeszcze może być ogród? Dowiecie się tego z tej książki.
Książka "Konstruowanie architektury. Uwagi o materializacji formy architektonicznej" autorstwa Romualda Tarczewskiego dotyczy ważnego zagadnienia metodologii projektowania architektonicznego, a w szczególności modelowania, jako metody prezentacji i badania przyszłych form architektonicznych.
Romuald Tarczewski jest konstruktorem z wieloletnią praktykiem, pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.