- Niedostępny


Indeks: ogród
Prezentowany poradnik to bogato ilustrowana książka ogrodnicza, która zawiera informacje dotyczące zakładania i sposobów pielęgnacji wymarzonego ogrodu wraz z propozycją gatunków, które warto w nim posadzić. Bez względu na to, czy skupimy się na sadzeniu drzew i krzewów owocowych, uprawie warzyw, czy też kwiatów i roślin ozdobnych, w poradniku znajdziemy wiele przydatnych porad. Zapoznamy się z podpowiedziami dotyczącymi gleby, architektury ogrodowej i narzędzi ogrodniczych. Dowiemy się, jak gospodarować wodą na działce i jak stosować nawozy. Poznamy sposoby na pozbycie się szkodników i chwastów. Słowniczek terminów wyjaśni nam najważniejsze pojęcia ogrodnicze.
Green Architecture Today to wydany w 2018 roku album prezentujący 30 wybranych architektów z całego świata wyznaczających swoimi projektami nowe kierunki w zrównoważonej architekturze.
którego osiągnięciem życia była wzniesiona w l.1962-1969 Ściana Wschodnia - ostatni wielkomiejski kompleks urbanistyczny, jaki powstał w centrum Warszawy, jedno z najwybitniejszych osiągnięć modernizmu
Elementarz kwiatowy to podstawowa wiedza o kwiatach, które z powodzeniem można uprawiać w naszym klimacie. Ponad 80 inspiracji jak ułożyć kwiaty. Ponad 100 rodzajów opisanych roślin. Ponad 200 sportretowanych odmian.
W tej książce są wszystkie pasje i umiejętności: zrównoważone ogrodnictwo i miłość do natury, florystyka i zachwyt kwiatami, fotografię i podziw dla naszych mistrzów, potrzebę tworzenia i pomysły na kwiatowe aranżacje.
Książka powstała w wyniku badań nad procesem partycypacyjnego planowania modernizacji przestrzeni w obszarach trudnych społecznie. Książka prezentuje założenia teoretyczne takiego działania, metodologię zbierania danych oraz pokazuje przebieg badań. W końcowej części książki znajdują się podsumowania rezultatów procesu.
Odwołując się m.in. do historii, urbanistyki i ekonomii, Deyan Sudjic rozkłada miasto na czynniki pierwsze. Przedstawia, jak rozumieć jego strukturę, funkcjonowanie i rozwój. Podaje dziesiątki przykładów z historii i współczesności, a przy tym nie ogranicza się do jednego regionu czy kontynentu, pisze m.in. o Nowym Jorku lat 50., starożytnym Ur w Mezopotamii, XIX-wiecznym Londynie, XX-wiecznym Stambule, współczesnym Mumbaju, Szanghaju czy Kairze. Pasjonująca, napisana z werwą i dociekliwością panorama miejskości.
W książce został poruszony istotny problem zachowania spuścizny kulturowej w sferze rodzimej architektury stosunkowo mało znanego rejonu pogranicza polsko-czeskiego oraz kontynuacji jej formy i detalu w nowo powstających obiektach. Dotyczy to zabudowy o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, w tym głównie schronisk i zajazdów. Omawiany obszar „łączy” graniczna rzeka Dzika Orlica będąca jednocześnie świadkiem trwającej tu od stuleci egzystencji i współpracy dwóch narodów.
Państwo to od roku 2011 jest nieustannie niszczone działaniami wojennymi, które prowadzone są we wszystkich jego rejonach. W wielu przypadkach trudno jest dziś jednoznacznie stwierdzić, czy obiekty realizowane przez polskich urbanistów i architektów przetrwały działania wojenne.
Książka "Teksty modernizmu. Antologia polskiej teorii i krytyki architektury 1918-1981" to dwa tomy tekstów na temat teorii i recepcji modernizmu na ziemiach polskich.
W tomie pierwszym znalazło się ponad 60 tekstów polskich praktyków i teoretyków architektury napisanych w okresie od odzyskania niepodległości do karnawału Solidarności.
Drugi tom książki "Teksty modernizmu. Antologia polskiej teorii i krytyki architektury 1918-1981" jest próbą pokazania sposobów użycia dostarczonego w pierwszym tomie narzędziownika tekstów, zachętą dla Czytelniczek i Czytelników do tworzenia własnych interpretacji, tropienia związków. Wypełniają go krytyczne eseje badaczy polskiego modernizmu
Spacer przez architekturę napisany przez architekta i wykładowcę architektury Łukasza Wojciechowskiego opowiada o tym, co łączy psychologię środowiskową i codzienne doświadczanie życia w architekturze. Zawieszony między nauką a intuicją esej opiera się na prostych obserwacjach otaczającej nas przestrzeni zbudowanej przez człowieka. Jest zachętą do jej zrozumienia w oparciu o badania psychologiczne i twórczość architektoniczną. Towarzyszące tekstowi szkice pokazują, jakie praktyczne wartości przestrzenne wynikają z założeń teoretycznych.
Dostępność: na zamówienie Investing in the Renewable Power Market offers a comprehensive overview of the economics of energy projects. Generating electricity is different from other businesses in that it is highly regulated and it cant be stored. This has major effects on the finances of renewable power and how investors should enter the market.The key challenge facing green energy today is that prices for renewable power in the US are priced off of natural gas which is currently at historic lows. Recent large unconventional natural gas finds throughout the US should continue to support low natural gas prices.
Jest to już druga publikacja z zainicjowanego w roku 2011 cyklu "Projektowanie Środowiskowe. Zagadnienia Planowania i Projektowania Ruralistycznego". Jego celem pozostaje edukacja na rzecz jakości krajobrazu obszarów wiejskich.
Pokazuje w jaki sposób moderna zmieniła nasze myślenie o mieście, co to jest winda paciorkowa, do czego służy ogród zimowy.