- Niedostępny


Indeks: 100 BEST LIVING ROOMS
W publikacji przedstawiono problematykę związaną z ochroną budynków przed korozją biologiczną. Omówiono budowę, właściwości fizyczne i mechaniczne drewna, opisano czynniki sprzyjające porażeniu obiektów budowlanych przez grzyby i owady, a również sposoby przeciwdziałania tym niekorzystnym zjawiskom. Publikacja jest przeznaczona dla studentów wydziałów budownictwa oraz technologii drewna wyższych uczelni technicznych oraz uczniów techników budowlanych.
Wciąż bardzo ważnym tematem jest rozdział poświęcony technikom komputerowym, a mianowicie komputerowe wspomaganie kosztorysowania.
Combining sustainability with trend-setting design is one of the great challenges of contemporary architecture. Resource sparing living space is one of the most important themes. In addition to the increased consciousness of the interactions between the human being, his built environment and eco system, the desire to leave behind an intact environment worth living in for the next generation and to fashion a healthy environment for oneself are also factors gaining in economic significance.
„Okien, okienek i okieneczek do wyboru ile dusza zapragnie, a każde inne i podobno wszystkie najwyższej jakości. Aluminiowe, drewniane czy z PVC? Ciepłe, ciche, bezpieczne? Już by się chciało jakieś kupić, ale coś nas zatrzymuje. Iście Hamletowski dylemat, kupić to, czy lepiej tamto? Oto jest pytanie. Tak w inwestorskich głowach powstaje chaos, od którego prawdziwie wszystko się zaczyna…” Poradnik "Jak kupić dobre okna?" to pierwsze w Polsce, kompleksowe opracowanie, które w jasny, spójny i przystępny sposób wprowadza czytelnika w tajniki okiennych zagadnień. Obala powszechne okienne mity i demaskuje marketingowe zabiegi producentów okien.
Niniejsza publikacja skierowana jest do inżynierów i techników, którzy używają kamer termowizyjnych w swojej pracy w diagnostyce termicznej budynków i innych obiektów budowlanych, dla studentów wyższych uczelni na kierunkach: budownictwo, architektura i inżynieria środowiska wyższych uczelni technicznych, dla inżynierów tych specjalności oraz dla wszystkich zainteresowanych tą techniką pomiarową. Autor ma ponad 33-letme doświadczenie w wykonywaniu badań termowizyjnych w budownictwie, a swoją karierę pomiarowo-badawczą w tym zakresie rozpoczął w roku 1978 z kamerą AGA Thermovision 680. Jest wykładowcą na kursach i szkoleniach w zakresie diagnostyki energetycznej budynków, termomodernizacji i certyfikacji energetycznej budynków oraz zastosowania badań termowizyjnych w budownictwie.
Odpowiedź na pytanie, czym jest wspólnota dziś, nie jest łatwa, nawet jeżeli debata dotycząca przyszłości sposobu organizacji miast często do niej odwołuje. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty stało się więc tematem głównym cyklu Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości w 2014 roku. Podsumowaniem rocznych badań, konfrontujących zagadnienia z dziedziny projektowania z problematyką społeczno-polityczną, ekonomiczną, estetyczną i emocjonalną, jest zbiór tekstów My i oni. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty, który ukaże się pod koniec roku nakładem wydawnictwa Bęc Zmiana.