

Indeks: 1000 detali w architekturze (mię
Książka jest doskonałym katalogiem dla architektów, projektantów i konstruktorów. Materiał został wybrany tak by inspirować. Pokazuje innowacyjne pomysły w projektowaniu i budowie róznych części nowych obiektów lub odnowieniu starych. Książka jest podzielona na 15 rozdziałów: struktutra, fasada, dachy i tarasy, połączenia poziome i pionowe, odbudowa, wykończenia, futryny i szyby, okiennice i elementy żelazne instalacje, światła, nowe technologie, rozmaitości, aspekty ekologiczne, woda, projektowanie krajobrazu. Opisane detale pojawiają się w kolejności od 1 do 1000. Zilustrowane są za pomocą fotogarfii oraz rysunków technicznych i opisane w krótkich akapitach. Dane zawarte w książce moga być przydatne dla każdego typu architektury (mieszkalnej, publicznej, instytucjonalnej).
Książka jest doskonałym katalogiem dla architektów, projektantów i konstruktorów. Materiał został wybrany tak by inspirować. Pokazuje innowacyjne pomysły w projektowaniu i budowie róznych części nowych obiektów lub odnowieniu starych. Książka jest podzielona na 15 rozdziałów: struktutra, fasada, dachy i tarasy, połączenia poziome i pionowe, odbudowa, wykończenia, futryny i szyby, okiennice i elementy żelazne instalacje, światła, nowe technologie, rozmaitości, aspekty ekologiczne, woda, projektowanie krajobrazu. Opisane detale pojawiają się w kolejności od 1 do 1000. Zilustrowane są za pomocą fotogarfii oraz rysunków technicznych i opisane w krótkich akapitach. Dane zawarte w książce moga być przydatne dla każdego typu architektury (mieszkalnej, publicznej, instytucjonalnej). Ma ona służyć jako inspracja i cel, poprzez przedstawienie nowoczesnych, inteligentnych i użytecznych funkcji, które wyróżniają się pomysłowością i oryginalnością. Spis architektów, projektantów i producentów umieszczono na końcu książki, aby ułatwić czytelnikowi znalezienie dalszych informacji.
Niedostępna „Życie między budynkami” to pozycja, po którą powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy chcą poznać mechanizmy powstawania wartościowych przestrzeni publicznych. Jak zaprojektować miasto, aby było miastem dla ludzi, a nie dla samochodów? W jaki sposób zachęcić mieszkańców do wychodzenia z domów i zacieśniania więzi sąsiedzkich? Co zrobić, aby przestrzeń publiczna była atrakcyjna dla jej użytkowników? Na te pytania, a także na wiele innych odpowiada w swej książce prof. Jan Gehl – wykładowca kilkunastu prestiżowych uczelni i laureat licznych nagród za wkład w planowanie miast.
Wydana po raz pierwszy w 1997 roku antologia pt. "Theories and Manifestoes of Contemporary Architecture", jest spójnym i przemyślanym wyborem tekstów najważniejszych myślicieli oraz praktyków architektury współczesnej. Drugie, będące podstawą polskiego tłumaczenia wydanie książki prezentuje także najnowsze trendy w teorii architektury. Książka jest obowiązkową lekturą zarówno dla studentów, jak i profesjonalistów.
Stan prawny na dzień 28.09.2015 Książka zawiera podstawowe informacje dotyczące uprawnień budowlanych dla architektów, inżynierów i techników, których posiadanie jest niezbędne do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. W książce przedstawiono: -Uwarunkowania prawne wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie; -Problem zakresu uprawnień budowlanych wydanych na podstawie wcześniejszych przepisów;
Dizajn na co dzień to pierwsze, polskie wydanie kultowej książki poświęconej projektowaniu. Lektura przeznaczona jest nie tylko dla projektantów wzornictwa przemysłowego czy dizajnu ale także dla miłośników tej tematyki.
Od szałasów do drapaczy chmur! Wznowienie książki wybitnego polskiego architekta z 1968 roku. Blisko 500 stron, ponad 800 wyjątkowych ilustracji. W jaki sposób ludzie kiedyś żyli i wznosili swoje siedziby, świątynie, miasta? Architektura i budownictwo to część historii cywilizacji, odkryć i wynalazków: nie tylko piękne budynki, ale także niezliczone problemy do rozwiązania. Co bowiem łączy zwykłe igloo z kopułą bazyliki św. Piotra (i czemu jest ona nieco nieforemna), jak planowano miasta i co wymyślili budowniczowie gotyckich katedr, by wznosić gmachy sięgające nieba? Każda strona tej książki odkrywa sekrety sztuki budowania.
Książka jest poradnikiem, jak zrealizować remont w domu. Skierowana jest do tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć, albo nie stać ich na wynajęcie architekta wnętrz. Dzięki zawartym w niej poradom wasz dom będzie taki, jacy sami jesteście. Od progu będzie wywoływać pozytywne emocje.
Taki cel remontu jest do osiągnięcia wtedy, kiedy:
- znajdziesz własny styl
- odpowiednio dobierzesz kolory
- dobrze zaplanujesz układ funkcjonalny
- trafnie policzysz koszty materiałów i wyposażenia
- stworzysz harmonogram remontu
- dobrze wybierzesz wykonawcę
Książka na pewno w tym pomoże
Dostępność: na zamówienie TASCHEN's Architecture Now! 7 features an arching overview of today's architecture, from modern to radically avant-garde. As with previous books in the series, Architecture Now! 7 includes a broad variety of projects from around the world, as well as some works of art that have a direct relation to architecture, from the likes of Giacomo Costa or Shinro Ohtake. It also explores how the recent economic downturn has led to fewer large-scale projects, but has also stimulated creative thinking, as architects find new ways to work imaginatively inside budget constraints. Large-scale works include the futuristic Chinese Central TV Tower in Beijing (OMA) and the Burj Khalifa (SOM)