- Niedostępny


Indeks: A...symetria umowy
Przeczytaj zanim podpiszesz umowę na projekt architektoniczny. Jak określić przedmiot i zakres umowy o projekt architektoniczno-budowlany? Na co powinien zwrócić uwagę architekt, a na co inwestor negocjując i podpisując taką umowę? Co ryzykują strony i jak zapewnić sobie symetryczną współpracę? Jest to pierwsza w Polsce książka o negocjacjach architekta i inwestora.
Przeczytaj zanim podpiszesz umowę na projekt architektoniczny. Jak określić przedmiot i zakres umowy o projekt architektoniczno-budowlany? Na co powinien zwrócić uwagę architekt, a na co inwestor negocjując i podpisując taką umowę? Co ryzykują strony i jak zapewnić sobie symetryczną współpracę? Jest to pierwsza w Polsce książka o negocjacjach architekta i inwestora. W literaturze prawnej, jak i architektonicznej, problem umów o prace architektoniczne praktycznie nie występuje. Nieliczne pozycje poruszające ten problem, pisane są przez prawników, a więc z definicji "nie do czytania dla normalnego człowieka". Tymczasem problem istnieje. Klienci architekta nie zdają sobie sprawy ze złożoności i stopnia skomplikowania wykonywania zawodu architekta. Z kolei architekci, przez wrodzonš awersję do formalistyki, popełniają błędy natury prawnej, za które przychodzi im słono płacić. "A...symetria umowy" w nietypowy sposób porusza aspekty prawne rządzące negocjacjami przed podpisaniem umowy na projekt architektoniczny. Autor, ze swadą i niezwykle przyjaznym językiem, omawia długą drogę do powstania projektu umowy planowanej inwestycji. Całość ilustrują anegdotyczne przykłady nie zawsze uczciwej współpracy pomiędzy architektem a jego klientem. Drastyczne, groteskowe, a czasami smutne w swojej wymowie nie przynoszą chluby żadnej ze stron, ośmieszając i obnażając przy okazji system zamówień publicznych, jak i nowobogacki świat biznesu.
AutoCAD jest bez wątpienia najpopularniejszym w Polsce programem służącym do komputerowego wspomagania projektowania. Grono osób korzystających z niego stale się powiększa. W trakcie pracy z tym narzędziem projektanci zdążyli już dokładnie poznać jego możliwości, jednakże każda nowa wersja jest coraz bardziej rozbudowana i wyposażona w coraz więcej funkcji. W wersji 2005 wprowadzono wiele ulepszeń w interfejsie użytkownika oraz zwiększono funkcjonalność wielu narzędzi projektowych.
Odkryj tajniki modelowania powierzchniowego w programie CATIA V5! Jakie znaczenie w projektowaniu mają modele matematyczne krzywych i powierzchni? Jak definiować krzywe? Jak określać parametry powierzchni? Bez systemów CAD nikt nie wyobraża sobie dzisiaj profesjonalnego projektowania. Usprawniają one nie tylko sam proces projektowy, ale także tworzenie dokumentacji, oraz zapewniają łatwe i efektywne wprowadzanie zmian konstrukcyjnych. Jednak nie wszystkie systemy typu CAD oferują identyczne możliwości, szczególnie w kwestii modelowania powierzchniowego.
Design for Life: The Architecture of Sim Van der Ryn surveys the work and principles of Sim Van der Ryn, a world leader in the field of sustainable architecture. Sharing his years of experience as a teacher and using his building designs as examples, the author shows us that buildings are not objects but organisms, and cities are not machines but complex ecosystems.
AutoCAD to program do komputerowego wspomagania projektowania, który od lat wyznacza standardy na rynku takich aplikacji. Z jego możliwości korzystają projektanci różnych branż, a ogromna liczba bibliotek, modułów i nakładek sprawia, że realizacja nawet najbardziej złożonych projektów przebiega szybko i sprawnie. Każda kolejna wersja AutoCAD-a jest bardziej rozbudowana. W wersji 2006 autorzy aplikacji zadbali o optymalizację znanych już użytkownikom narzędzi i zwiększenie produktywności pracy. Zmodernizowany interfejs użytkownika oraz nowe możliwości docenią nie tylko profesjonaliści, ale również ci, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie komputerowego wspomagania projektowania.
Stan prawny na 1 stycznia 2010 r. Kolejny, już siódmy, zeszyt z serii „Zeszyty dla elektryków”, tym razem autorstwa Fryderyka Łasaka, zawiera wskazówki dotyczące wykonywania pomiarów odbiorczych i okresowych w instalacjach niskiego napięcia. Od 1 stycznia 1992 r. obowiązują postanowienia wieloarkuszowej Polskiej Normy PN-92/E-05009 (obecnie PN-IEC 60364 Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych), będącej ścisłym odpowiednikiem międzynarodowej normy wieloarkuszowej IEC 364 o identycznym tytule, zakresie, treści i układzie.
Zawarto opis budowy domu pasywnego wybudowanego na potrzeby książki wraz z fotografiami. W publikacji zawarto informację na temat sposobów i zasad jakie możliwe są do przeznaczenia na tradycyjnym placu budowy tak aby budynek był bardzo ciepły.
W kolejnych przemyśleniach pokazano rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe ścian zewnętrznych (murowanych, drewnianych, prefabrykowanych, z płyt warstwowych) oraz ścian działowych. Istotnym elementem jest także zestawienie problematyki projektowania złączy ścian zewnętrznych w aspekcie cieplno-wilgotnościowym.
Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates jest jedną z najlepiej znanych i najczęściej nagradzanych firm architektonicznych w Polsce. Istnieje od 1990 roku. Prezesem pracowni jest Stefan Kuryłowicz, a jedną z głównych projektantek – Ewa Kuryłowicz. Liczący ponad 50 osób zespół pracowni tworzą w ogromnej większości ich dawne studentki i studenci. Każdy z nich jest odrębną indywidualnością twórczą, a elementem cementującym tak różnorodną i barwną ekipę jest wyznawanie wspólnych wartości intelektualne podejście do architektury i przekonanie, że każdy temat to osobne wyzwanie. Publikacja ilustruje najważniejsze realizacje pracowni z lat 1997-2007.
Przeczytaj zanim podpiszesz umowę na projekt architektoniczny. Jak określić przedmiot i zakres umowy o projekt architektoniczno-budowlany? Na co powinien zwrócić uwagę architekt, a na co inwestor negocjując i podpisując taką umowę? Co ryzykują strony i jak zapewnić sobie symetryczną współpracę? Jest to pierwsza w Polsce książka o negocjacjach architekta i inwestora.